
Salakaval vöötohatis – viirus, mis võib endaga kaasa tuua nii peavalu, nahalöövet, liigesvalu kui ka mitmeid muid müstilisi sümptomeid, mis arstikabinetis tihti diagnoosita jäävad. Millega siis ikkagi tegu, mil moel see tülikas viirus endast täpselt märku anda võib ning kuidas sellest tüütust tegelasest lõplikult vabaneda? Uurime lähemalt ning selgitame välja!
Vöötohatise näol on tegemist herpesviiruste perekonda kuuluva üpris kangekaelse viirusega, millel on palju erinevaid tüvesid ning avaldumisvorme. Vöötohatis võib tungida nii sügavale närvisüsteemi kui avalduda nahal, eraldades toksilisi neuro- ja dermatoksiine ning põhjustada tervel hulgal erinevaid sümptomeid nahalööbest närvivaludeni välja. Ometi kipuvad vöötohatise poolt põhjustatud vaevused sageli täpse diagnoosita ning ka õige ravita jääma, sest tänapäeva meditsiin ei ole veel kõigi vöötohatise tüvedega lihtsalt kursis. Õnneks aga ei ole olukord sugugi lootusetu ning on mitmeid võimalusi, kuidas ise tervenemisele kaasa aidata.
Tihti ollakse arvamusel, et vöötohatisega kaasneb alati punetav lööve nahal. Meditsiinimeediumi sõnul on see aga ainult ühe vöötohatist põhjustava viiruse vorm. Tegelikult on vöötohatise eri vorme kokku lausa 31 (millest 15 on kõige levinumad) ning need kõik põhjustavad erinevaid sümptomeid. Lööbe põhjustajateks on vaid 7 vöötohatise tüve, ülejäänud 9 võivad aga kulgeda hoopistükis lööbeta. See tähendab, et vöötohatise viirus võib organismis möllata ka juhul, kui nahal pole sellest märkigi, kuid esinevad teised vöötohatisega kaasnevad sümptomid.
Meditsiinimeediumi sõnul on salakaval vöötohatise viirus vastutav erinevate salapäraste sümptomite eest, mida on raske diagnoosida. Vöötohatise viirus võib põhjustada nii seletamatuid nahalööbeid kui ka erinevaid neuroloogilisi sümptomeid kuni migreenini välja. Niisamuti võib painavate liigesvalude, palaviku, spasmide ning seletamatute peavalude taga peituda just nimelt vöötohatise pahalane. Löövet põhjustavad vöötohatise tüved võivad endaga kaasa tuua lööbe esinemise üle terve keha – pealaest jalatallani nii, et kaetud võivad olla terve rinnaesine, jalad, käed, pea kui ka suguelundite piirkond (naistel). Tüved, mis löövet ei põhjusta, võivad aga tekitada häirivat närvivalu säärtes, meeletut nahasügelust, koliiti ehk käärsoole sisemise limasketsa tugevat põletikku, näonärvide viiruslikku põletikku, kuumavat valu kätes ja jalgades, valu igemetes või lõualuu piirkonnas ning veel palju muudki. Lööbeta vöötohatiste tüvede puhul kipub esinema rohkem närvikahjustusi ja valu võrreldes löövet põhjustavate viirustüvedega.
Õige toitumine on siinkohal võtmeteguriks. Selleks, et viiruse küüsist vabaneda, vajab meie organism korralikku turgutust ning toitaineid, et pahalastele vastu seista. Värsked puu- ja köögiviljad on vöötohatise vastu võitlemiseks kõige võimsamad, aidates viirust rünnata ning toetades keha mürgistest neurotoksiinidest taastumisel. Selleks, et vöötohatisele tõhusalt üks-null teha, soovitab Meditsiinimeedium oma igapäeva menüüd rikastada järgnevate viljadega:
Tervendavad toidud mõjuvad organismis justkui tulekustutina, tehes leegi kahjutuks ning hävitades pahalase.
Nii nagu tervisemurede puhul ikka, on korrapärase toitumise juures suureks abiks ka tervenemisprotsessi toetavad toidulisandid, mis samuti tervenemisel tõhusaks abiks on. Toidulisandite valikul on oluline vaid koostisosade nimistus näpuga järge ajada ning lisaainetega preparaate vältida. Meditsiinimeediumi soovituste kohaselt on vöötohatise puhul aga tõeliselt tõhusaks abiks nii:
Mitmed ülalmainitud toidulisandid ootavad sind ka Elusväli e-poe valikus. Kui oled vöötohatisega kimpus, siis tutvu kindlasti lähemalt ning soeta kõik vajaminev mugavalt SIIT. USA päritoluga Vimergy toidulisandid on oma puhtuse ning kõrge omastatavuse tõttu au sees ka Meditsiinimeediumi poolt ning teevad tõepoolest lausa imesid!
PS! Kui tead kedagi, kes samuti vöötohatisega hädas, siis jaga kindlasti artiklit ka abivajava sõbra või tuttagava ning püsi terve!
Kasutatud allikad: